Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

24 лютого 2015 р.

До чого призводить відмова писати ручкою

Відмова від листа ручкою все-таки позначається на розвитку здібностей дітей - до таких висновків приходить Карін Джеймс, дослідник Університету Блумінгтона.

Багато дітей XXI століття вчаться друкувати раніше, ніж писати від руки (а дорослі, тим часом, забувають, як колись могли подужати кілька сторінок без страждань). Дослідник Карін Джеймс вважає, що все це не до добра: на її думку, відмова від традиційного листа може негативно позначитися на розвитку і творчих здібностях дітей. Авторству Джеймс належать численні дослідження в галузі когнітивної неврології; результати одного з них можна прочитати в збірнику праць саміту про важливість чистописання.


У недавньому експерименті професора Джеймс брали участь діти, ще не вміли читати і писати: одних вчили писати від руки, інших - друкувати на клавіатурі. Дослідники в цей час дивилися на здатність дітей запам'ятовувати букви і аналізували дані, отримані за допомогою комп'ютерної томографії. В результаті з'ясувалося, що в двох випадках мозок поводиться по-різному: у дітей, що вчилися писати від руки, мозок працював практично як у дорослих, у той час як в іншій групі картина була іншою. На думку професора Джеймс, лист від руки спрощує навчання читанню, розвиває дрібну моторику і може принести користь у багатьох сферах когнітивного розвитку. Чи варто школам відмовлятися від чистописання, поки йому не знайшли гідну альтернативу - питання досі не вирішене.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...