Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

8 червня 2013 р.

08.06.- Всесвітній день океанів

Дане свято вперше було запропоноване 1992 року, коли відбувався саміт у Ріо-де-Жанейро. У цей важливий для людства день робітники різноманітних аквапарків, дельфінаріїв намагаються боротися за збереження органічного світу океанів, а також екологічну чистоту вод. Адже Світовий океан займає 71% нашої планети. Безперечно, що кожна людина знає, яку важливу роль відіграють води Світового океану у нашому житті. 


Цікаві факти про океани: 
*Інтенсивне вивчення океанів почалося в другій половині 20 століття. Основним методом дослідження океанських глибин був метод ехолокації, за допомогою якого були складені детальні карти глибин океану, були відкриті основні форми рельєфу океанічного дна.    

*Найглибшою океанської западиною є Маріанська западина, яка знаходиться в Тихому океані поблизу Північних Маріанських островів. Її глибина складає 10924 метри, тобто, майже 11 кілометрів!      

 *Разом з річковими стоками та опадами в океан надходить приблизно 0,5 мільйонів кубічних кілометрі в прісних вод. Цей обсяг відповідає шару води на поверхні океану товщиною близько 1,25 метра.  

 *Як відомо, назва Тихого океану дав португальський мореплавець і дослідник Ф. Магеллан (Ferdinand Magellan) післяекспедиції 1519-1522 років. Магеллан назвав океан «мирним морем», тому що за весь час подорожі не потрапив ні в шторм, ні в бурю. 

   *Найбільша глибина світового океану 11 034 метра. Якщо врахувати, що найвища вершина світу - гора Джомолунгма (Еверест) піднімається на 8882 метра над рівнем моря, то відстань між найвищою і найнижчою точками земної кори дорівнює 20 тисячам метрів.

  *За середніми підрахунками, світовий океан містить в розчиненому стані десятки мільйонів тонн золота, але вартість хімічних методів видобутку його значно перевищує вартість вилученого металу. 

*Найглибший – Тихий океан, його середня глибина 4 281 м. Услід йде Індійський океан з середньою глибиною 3 963 м. Потім Атлантичний океан з середньою глибиною 3 926 м. Для порівняння: Балтійське море має середню глибину всього 55 м!
Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...