Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

28 грудня 2014 р.

Безпека життєдіяльності учнів під час зимових канікул

Шановні  діти, батьки!!!!     

 У школі  розпочалися  зимові  канікули  з 29.12.2014  по 11.01 2015 року!!!!

Не збувайте про небезпеку,яку  несе в собі зима. Передивіться уважно ці матеріали. Фільм розповідає  про те, яких правил безпеки треба дотримуватися  взимку, аби не заподіяти  собі  лиха  та  не зіпсувати канікули.

Пам’ятка з профілактики грипу та інших респіраторних захворюваньГРВІ – це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважни
м ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації.
Механізм передачі вірусу грипу – повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.Профілактика захворювань.Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;- загартовування та часте провітрювання приміщень, вологе прибирання приміщень з дезинфікуючими засобами;- вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:- часто мити руки з милом, особливо після відвідування закладів загального користування;- прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чханні;- для профілактики широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь, овочі з фітонцидами (часник, цибулю).На що необхідно звернути увагу:- Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових группах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися симптоми нейротоксикозу (блювання, судоми) навіть на тлі субфебрильної температури тіла. У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.- Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.- Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.- Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується, або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.- Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.


Прес-служба МОЗ України
Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...