Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

17 січня 2014 р.

Чому дитина говорить неправду?Уникайте неправди
У спілкуванні з дітьми ми , дорослі , часто обманюємо їх неусвідомлено і , як правило , з найкращих спонукань . Наприклад , щоб не засмучувати. Але , на жаль , це якраз той випадок , коли благими намірами вистилається дорога в самому небажаному напрямку . Навіть якщо якийсь час ваш обман буде залишатися непоміченим , рано чи пізно все таємне стає явним. Втім , діти - тонко відчувають  і зазвичай досить швидко « чують неправду» . А зустріч з батьківсько. нечесністю для психіки дитини набагато важче , ніж переживання навіть самої поганої новини і самої травмуючої події . Адже батьківська брехня - це зрада з боку найближчих людей , руйнує довіру і почуття безпеки в сім'ї. Не дивно , що , переставши довіряти дорослим , дитина не бачить причин бути чесним з людьми , які її зрадили.
Мовчання - теж брехня

Частіше, ніж обман , дорослі використовують замовчування якихось важливих речей , що стосуються дитини , - знову ж таки з благими намірами або за банальним недомислом . Так , наприклад , їй не повідомляють про смерть когось із близьких чи приховують від неї серйозні проблеми у відносинах між татом і мамою. Ще найпоширенішими є випадки , коли дитину не вважають за потрібне заздалегідь попередити про  переїзд , медичну процедуру або ще якісь  події , безпосереднім учасником яких їй належить бути . Важливо розуміти , що подібне замовчування , по суті , є тією ж неправдою і сприймається дитиною так само, як і відверта брехня .

Бережіть довіру

Взаємна довіра - це те , на чому будуються здорові відносини в сім'ї. У дітей , які довіряють близьким дорослим , немає причин для брехні. Боязнь викликати у дитини сильні переживання - не привід її обманювати. Завжди можна підібрати потрібні слова , щоб донести до неї правду на доступній  мові. Так, не виключено , що це виявиться складніше , ніж промовчати або збрехати , але заради любові до своєї дитини... До речі , не варто перебільшувати страх засмутити дитину негативною інформацією : діти психічно набагато стійкіше дорослих і сприймають її легше , ніж ми того очікуємо . Для дитини найголовніше - відчувати себе в безпеці поряд з дорослими , від яких вона залежить. А для цього необхідно повна довіра - то є впевненість , що ці люди ніколи не підведуть і завжди підтримають.

Перевірте себе

Якщо говорити начистоту , у побоюваннях травмувати дитину тим чи іншим повідомленням куди більше наших власних страхів , ніж безкорисливого ​​батьківського піклування . Тому , піймавши себе на бажанні збрехати дитині або щось приховати від неї , корисно зупинитися і запитати себе : навіщо мені це потрібно? Зазвичай нам важко бути чесними при зіткненні з темами , так чи інакше болючими для нас самих. Ми можемо боятися сильних дитячих емоцій , з якими нам , можливо , доведеться зустрітися , сказавши правду. А буває , що нам просто лінь напружуватися : приділяти час і увагу розмови , шукати відповідні слова або вихід з незручного становища. У такому випадку ми просто йдемо по шляху найменшого опору. Але , якою б не була причина цієї брехні , розплатою за неї завжди буде психічне благополуччя наших дітей. Чи не велика ціна ? Так що , зловивши свою дитину на брехні , не поспішайте її сварити - спершу поспостерігайте за собою.

Лікар - психотерапевт Борис Суворов.Автор: Юлія Ейделькінд


Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...