Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

17 січня 2014 р.

Як керувати гнівом ? Чотири перевірених способи


Якщо ви за вдачею людина спокійна і витримана , ніколи не підвищуєте голос на оточуючих , не шукаєте під час суперечки предмет , який можна метнути в співрозмовника , то це абсолютно не означає , що гнів не вхопив вас своїми пазуристими пальцями зсередини. Насправді , якщо ви не проявляєте свій гнів (і навіть ніколи не пробували робити це ) , то ґрона гніву зріють всередині вашого тіла , і рано чи пізно вам доведеться знімати багатий урожай стресу , пригніченості і підірваного здоров'я .
І заради чого?
Здебільшого ваш кривдник абсолютно не в курсі , що випадково або навмисно розгнівав вас . Вам здається , що показувати свій гнів начальнику - НЕ розсудливо , а гніватися на дітей ( або літніх батьків) просто аморально. Ви всіма силами свій душі намагаєтеся зберегти ілюзію спокою і миру . На жаль , цей самообман не працює.
І що ж робити ?
Кілька нескладних вправ допоможуть вам знизити загострення гніву або повністю знищити його без заподіяння шкоди власному фізичному та духовному здоров'ю . Буквально за півхвилини ви можете дати вихід  негативу . Що зручно - ці вправи ви можете виконувати в будь-який момент : ніякої підготовки або особливих умов вони не потребують.
Гойдалки
Постарайтесь напружити всі м'язи настільки сильно , наскільки зможете , а потім глибоко вдихніть. Тепер на 5 секунд затримайте дихання і м'язи залишайте в напруженому стані.Видихайте ! На видиху відчуєте , як вся напруга йде , покидає вас від верхівки до пальчиків ніг. Повторяйте цю дію кілька разів. Відчуйте , як гнів , роздратування і образа покидають вас : вони спускаються вниз до кінчиків пальців ніг і через ступні випливають назовні. Якщо зможете - уявляйте собі картинку , якщо з картинками складно , то просто відчуйте те, що відбувається у вашому тілі. Заключний етап: зробіть крок вперед і залиште позаду себе цю « калюжу гніву» .
 Повітряна кулька
Ви розгнівалися ? Одразу ж уявіть , що ви - повітряна кулька. Ви вдихаєте , а ваші легені наповнюються прозорим , свіжим воздухом. Подніміте руки вгору , коли кулька буде готова полетіти. А тепер повільно видихайте повітря - кулька здувається. Ваші руки опускаються , ваше тіло розслабляється. Кулька повністю здулася. Повторіте вправу 2-3 раза.
Усмішка Будди
Сядьте зручніше і закрийте очі. Розслабте м'язи обличчя , уявіть , що вони стають важкими , теплішають , втрачають пружність і « стікають ». Зверніть увагу на куточки губ. Уявляйте , як губи злегка розходяться в сторони , а на вашому обличчі з'являється усмішка. Вам зовсім не потрібно намагатися посміхатися , пересилюючи гнів ! Трохи терпіння - і ви відчуєте , як ваші губи самі розтягуються в посмішці , а в тілі відроджується відчуття радості і спокою.Постарайтесь робити цю вправу щодня. Ви здивуєтеся , адже вже через кілька днів стан « усміхненого Будди » буде вашим природним і звичним станом.
 « Звірячі » танці
Ця вправу надзвичайно корисна боязким , делікатним людям , які приховують свій гнів навіть від самих себе . Зробіть крок вперед і в цей момент уявіть себе диким неприборканим звіром , який легко може все розтрощити на своєму шляху. Спробуйте стиснути щелепи , почати розмахувати руками або закричати , а можете відчути , як гнів піднімається в вас без помітних зовнішніх проявів. Робіть так , як підказує вам ваш темперамент . У вищій точці гніву зробіть крок назад і зловіть момент , коли м'язи розслабляються і до вас повертається стан усміхненого Будди з попередньої вправи . Повторіть ваш « звірячий » танець кілька разів. І як тільки ваше тіло відчує приємну втому - зупиняйтесь. Не збираєте в собі неприємні емоції , регулярно робіть ці вправи і будьте спокійні і радісні! 
Автор: Ольга Фролова 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...