Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

1 березня 2014 р.

Коли зустрічати весну?


На Землі безумовно існує плутанина з тим, який день вважати днем ​​приходу весни. Звичайно, можна не мудрувати і зустрічати весну за календарем, 1-го березня. Але величезна частина населення планети живе на території, де березень відноситься по суті до зимових місяців, ще більше людей живе там, де березень - місяць фактично літній, ну а в південній півкулі - взагалі осінній (але про них не будемо, інакше зовсім не розберемося ). Ось в такій плутанині доводиться кожному народу розбиратися самостійно - і тут вже, вибачте, хто на що здатний, тоді в того і весна. Пропонуються, наприклад, такі варіанти дати святкування початку весни:
з фенології (вченими, спостерігають за циклами змін природи) - коли середньодобова температура перевищить 0 градусів;
 з ботаніками - коли почнеться рух соку у клена гостролистого;
із астрономами - в день весняного рівнодення, який в тій чи іншій формі існує у всіх народів.
Нетерплячішим всіх в питанні очікування весни виявилися китайці. Китайський Новий рік, який відзначається в один з днів з 21 січня по 21 лютого, є не що інше, як Свято весни - найголовніше свято Піднебесної. Саме в цей день китайці радіють пробудженню природи і початку нового річного циклу.
Не менш поспішають американці і канадці - зі своїм Днем бабака. 2-го лютого, коли зима ще зовсім не збирається нікуди йти, вони влаштовують масштабні святкування і з'ясовують, коли чекати приходу весни. При найгіршому пророкуванні бабака це може трапитися через шість тижнів після свята, тобто не пізніше 16 березня.
По-справжньому феєрично зустрічають весну в Індії. Свято Холі, що відзначається приблизно 19 березня, - один з самих значущих в країні. У цей час трапляються справжні масові гуляння, з усіма притаманними такому заходу проявами. Радіючи приходу весни і її творчим силам, люди, не шкодуючи нікого навколо, обсипаються сухими яскравими фарбами, палять багаття, виспівують непристойні пісні, ну і - чого гріха таїти - у величезних кількостях вживають п'янкі і дурманні напої.
У ступеневій Японії зустрічають весну в роздумах про швидкоплинність життя. Цьому присвячена ханамі - національна традиція милування коротким, але по-справжньому чарівним і блискучим цвітінням сакури. Засоби масової інформації сповіщають японців про кількість дерев в тому чи іншому парку і про терміни цвітіння сакури в різних районах країни - зазвичай це відбувається в період з кінця лютого до початку квітня. Жителі Японії в цей час прямують у сквери, парки і ліси і проводять час в неспішному спілкуванні, спостерігаючи за швидко в'яне красою пелюсток.
Жителі деяких країн Східної Європи, в тому числі дружніх нам Молдавії, Болгарії і Білорусії, відзначають 1-го березня мартениця (Мерцишор). В цей день всі дарують один одному червоно-білі амулети з вовняних ниток, які слід носити на одязі весь березень. Білий в амулеті символізує чоловіче начало, силу, сонце; червоний - початок жіноче, здоров'я і народження. А в українців, що люблять відзначати кожну подію неодноразово, є щонайменше чотири приводу порадіти приходу весни. 1 березня - календарний день приходу весни у давнину був великим святом у слов'ян. Аж до кінця XV століття, у відповідності з візантійськими традиціями, новий рік починався з весни. Саме в цей день і відзначали його дуже весело і урочисто. За народним календарем 1 (14) березня - день Явдохи Плющихи, яка за свої заслуги була нагороджена даром відроджувати мертвих, - відкриває нове життя: нові роботи і нові турботи. Згідно слов'янським звичаєм, по перших днях березня можна судити про погоду. 1 березня скаже, яка буде весна, 2 березня повідає про літо, 3 березня - про осінь, 4 березня - про зиму. Наступний привід порадіти приходу весни - звичайно, Масниця. Радіємо ми не один день, як деякі індуси і китайці, а цілий тиждень. Багато традиції святкування Масляної і проводів зими, думається, знайомі більшості читачів, тому можна перейти до приводу зустріти весну номер три. І привід цей - Благовіщення, що відзначається 25 березня. Християнський світ у цей день святкує сповіщення Діви Марії про майбутнє народження Ісуса Христа. За народним ж календарем Благовіщення - день, коли «весна зиму поборола», і значить, можна вже спалити зимове ліжко (солому) і перейти спати в кліть - неопалювальну хату без вікон. З цим днем ​​пов'язано багато народних прикмет. Наприклад, якщо весна настала до Благовіщення - попереду ще буде багато морозів, а коли сніг на дахах лежить - то лежати йому в полі до Юр'єва дня (23 квітня). Ну, а якщо в цей день мороз - чекай багатого врожаю груздів. За всіма цими святкуваннями весна пролетить швидко, а там і до літа вже недалеко!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...