Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

4 жовтня 2016 р.

Складаємо діалоги

   ТЕМИ  ДІАЛОГІВ  ДЛЯ УЧНІВ   4 КЛАСІВ

У гостях у друга

Ти вперше прийшов до товариша. У нього чудова кімната. Побачивши в кімнаті багато книжок і комп’ютерних дисків, ти розпитуєш друга про його захоплення.

До кінотеатру

Ти запрошуєш товариша до кінотеатру, а в нього якісь термінові справи. Ти переконуєш друга в необхідності переглянути цей фільм і пропонуєш допомогти у вирішенні його проблем. Потім ви разом ідете до кінотеатру.

Допомога

Твоя однокласниця ушкодила ногу на спортивному майданчику. Вона не бажає обтяжувати тебе й просить залишити її на майданчику, а самому повертатися до школярів, які побігли далеко вперед. Але ти не погоджуєшся залишити дівчинку в біді. Що ти запропонуєш зробити?

Небезпечний предмет

Ви з приятелем знайшли в гайочку снаряд. Один із вас пропонує взяти його й віднести до відділення міліції, другий говорить про безпеку поводження з незнайомими предметами і радить не чіпати снаряд, а йти додому. Кожний наполягає на своєму, але врешті-решт ви знаходите правильне рішення. Яке саме?

У лісі

Під час прогулянки до лісу ти натрапив на розкидане сміття, незагашене багаття, а біля нього — двох твоїх однолітків, які збиралися після відпочинку додому. Як би ти міг їх переконати, що так поводитися на природі не можна?ЯК СКЛАСТИ ДІАЛОГ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ


Діалог – це різновид прямої мови, який має свої специфічні особливості:
1. При діалозі відбувається обмін інформацією між двома(власне діалог) чи декількома (полілог) учасниками розмови.
2. Кожне висловлювання учасника в діалозі називається реплікою.
3. Учасники діалогу почергово обмінюються репліками у форматі запитання/відповідь, ствердження/заперечення, ствердження/уточнення.
4. Найчастіше на письмі кожна репліка пишеться з нового рядка, з великої літери, перед нею ставиться тире.
5. Мова драматичних творів являє собою діалог (полілог), перед репліками ставиться ще ім’я дійової особи, якій вона належить.
6. Граматичною особливістю діалогічного мовлення є переважне вживання неповних речень, адже більшість інформації відома учасникам розмови з попередніх реплік, обставин розмови та позамовної ситуації.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...