Вітаю всіх гостей! Данний блог створений для вчителів початкових класів, дбайливих батьків та допитливих учнів. Тут ви зможете знайти дуже багато корисної та цікавої інформаціі!!!! Сподіваюся,що Вам сподобається!!!!


Шановні учні та батьки 3 класу, колеги, користувачі блогу!

23 листопада 2015 р.

Корисні поради про виховання хлопчиків


Дванадцять порад мамам хлопчиків, які допоможуть грамотно взаємодіяти з ними

Існує безліч порад про розвиток взаємин між матір'ю та донькою, але тема підтримки здорових взаємин між матір'ю та сином дуже складна й менш обговорюється. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, чого слід навчати свого сина з дитинства і як зберегти тісний зв'язок з ним тоді, коли він виросте.

Будьте ласкавою

Батьки, як правило, обмежують свою ніжність стосовно хлопчиків, а дівчаток  купають в любові  й обіймах. Термін «мамин синочок» примушує нас вірити в те, що ніжність і прихильність перешкоджають розвитку мужності у хлопчиків. Але одна з кращих форм виховання, яку ви можете дати своєму сину, – це стати для нього стабільним джерелом обіймів і комфорту, навіть коли він виросте з ясельного віку. Знання того, що його дім і материнські руки – це найбезпечніший притулок, розвиває у хлопчика почуття  впевненість  у собі . У підлітковому віці йому буде потрібно більше особистого простору, але всього одні обійми на день зможуть продемонструвати дитині вашу турботу та допоможуть йому справитися з будь-якими труднощами.

Навчайте хлопчика доброти та поваги

Світ міг би бути більш порядним і добрим. Навчання дітей старомодних правил увічливості  та поваги – це нелегке завдання в наш сповнений турбот і все більш неформальний час. Але з раннього віку привчаючи сина використовувати чарівні слова, піклуватися про маму й тата,

притримувати двері (не тільки для жінок, а й для будь-якої людини позаду себе), ви виховаєте його щирим, чесним і прекрасним хлопцем. Моделюйте позитивну поведінку у взаєминах зі своїми дітьми й чоловіком. Крім того, учіть сина поважати жінок, цінувати їх інтелект та особисті якості, а не зовнішній вигляд і навички господині.

Уникайте стереотипу «крутого хлопця»

Багато батьків хочуть, щоб їхні сини в будь-якому віці були більш «товстошкірими», тобто менш емоційними, ніж дівчатка. Але факт полягає в тому, що хлопчикам і чоловікам теж необхідно плакати й демонструвати такі емоції й почуття, як любов, печаль, горе, страх, а не тримати їх у собі. Не існує таких понять, як чоловічі й жіночі емоції, – усі ми живі люди. Крім того, суспільство примушує нас вірити в те, що хлопчики не повинні грати з ляльками, займатись танцями або брати участь у чому-небудь, що не пов'язано з боротьбою й бійкою. Дозволяйте своєму сину відкривати для себе і займатись усіма видами діяльності, як ви могли б дозволити це своїй доньці-«пацанці».

Дисциплінуйте хлопчика мудро

Невизначені правила шкідливі для хлопчиків. Вони, як правило, сприймають усе дуже буквально і не завжди можуть читати між рядків. Вони можуть вийти з-під контролю, якщо ви не встановите чіткі, але справедливі стандарти поведінки. У той же час, коли ви дисциплінуєте свого сина, уважно підбирайте слова та способи покарання. Майте на увазі, що тілесне покарання згодом може призвести до агресії дитини, а лайка й надмірні крики можуть викликати в нього емоційні проблеми. Навіть коли син надто дратує вас, постарайтеся зберігати спокій і порозмовляти з ним про те, що конкретно він робить не так і чому ви хочете, щоб він це припинив. Якщо пристрасті розпалилися, зробіть паузу, відпочиньте один від одного і поверніться до вирішення проблеми тоді, коли і ви, й дитина заспокоїтесь. Будьте послідовними в усьому!

Розвивайте життєві навички
Ви звикли щодня міняти дитині підгузки й годувати її з ложки. У мам легко розвивається й закріплюється звичка доглядати за своїм маленьким сином навіть тоді, коли він стає підлітком – але це шкідливо і для батьків, і для юнака. Так само, як і під час виховання доньки, залучайте свого сина до приготування їжі, прибирання та різноманітних домашніх справ. Навчання життєвих навичок у дитячому віці допоможе звільнити маму від зайвого навантаження та підготувати дитину до незалежності після школи. Його майбутня дружина вам буде тільки вдячна!

Беріть участь в освіті дитини

Хлопчики частіше страждають від СДУГ (синдрому дефіциту уваги і гіперактивності) і залишаються у школі на другий рік. Намагайтеся систематично спілкуватися з його вчителем, допомагати дитині з домашнім завданням і вирішувати проблеми дезорганізації, з якими зіштовхуються багато хлопчиків. Якщо дитина стане більш організованою до підліткового віку, це допоможе їй досягти кращих результатів у навчанні.

Втручайтесь або відступайте, коли це необхідно
Мамам доводиться вирішувати безліч завдань у своєму житті й житті родини, тому так легко заплутатись і почати виправляти всі помилки та проблеми, які виникають у дитини. Чудово, що ви хочете захистити свого сина, але намагайтесь не скеровувати його життя на мікрорівні. Якщо він отримує погану оцінку або посварився з товаришем по команді, спочатку порозмовляйте з ним про це – не поспішайте турбувати вчителя з вимогою виправити оцінки або доповідати про проблему його тренеру. Звертайте увагу на серйозну динаміку – дитина останнім часом часто отримує погані оцінки, часто змінює друзів – порозмовляйте з нею про те, що відбувається, на який результат вона розраховує і як ви можете підтримати її. Але пам'ятайте, що це її життя, і хлопчик багато чого навчиться, якщо буде вирішувати свої проблеми самостійно.

Не робіть з дитини господаря  дому

Є мами, які роблять за своїх синів усю роботу, а є такі, які, навпаки, очікують, що їхні сини зроблять усю домашню роботу самі. Якщо ви мати-одиначка або ваш чоловік багато працює, правильно визначте роль сина у вашому житті. Звісно, він повинен робити свій внесок у домашні справи і приймати на себе фінансову відповідальність у підлітковому віці. Але більша частина його уваги повинна приділятись навчанню у школі та соціальному розвитку. Навіть якщо він доросла здібна молода людина, не завантажуйте сина своїми проблемами з чоловіком або всім списком домашніх справ. Якщо ви покладете на плечі дитини непомірний тягар, вона обуриться та образиться на вас.

Приділяйте час іграм і навчанню
Хлопчикам величезну користь приносять ігри та навчання. Останні дослідження довели, що чергування уроків та ігрового часу сприяють кращому зосередженню та успішності дітей у школі. Хлопчики різного віку щодня повинні рухатись і брати участь у здорових змаганнях. Навіть якщо ви зайняті, систематично приділяйте певний час для  ігор на повітрі  в сонячні дні або вдома, коли йде дощ , а також для ігор в незапланований час. Дослідження показує, що навіть 15 хвилин ігрового часу допомагають дитині краще зосередитись на навчанні. Спільні ігри – це також чудова можливість посилити ваш зв'язок з дитиною або підлітком.

Розумно підходьте до вибору занять спортом
Дуже добре, якщо ви підтримуєте прагнення дитини займатися спортом  і стаєте його найбільшим уболівальником. Але деякі батьки піднімають переживання за спортивні досягнення свого сина на абсолютно новий рівень. Не втягуйтесь у заняття спортом вашої дитини настільки, щоб він перетворився на «ваш спорт» або змушував вас занижувати вимоги до успішності дитини. Якщо результативність навчання падає або ваш син просто хоче кинутиспорт, не змушуйте його займатися, що б там не було. Постарайтесь підібрати потрібні слова, щоб дитина продовжила заняття до кінця року або випробувального терміну, але пам'ятайте: якщо ви будете примушувати дитину робити те, що їй не подобається або веде до зниження успішності, це може призвести до неприємних наслідків.

Не вибирайте собі улюбленців

Мами часто розвивають особливо близькі стосунки з конкретною дитиною в сім'ї. Якщо це перетворюється на фаворитизм, це може породити суперництво між дітьми. Усі діти дуже чутливі до виділення фаворитів та улюбленців, незалежно від їхньої статі або статі своїх братів і сестер. Навіть коли діти виводять вас із себе, намагайтеся ставитись до всіх однаковосправедливо та дбайливо. Не порівнюйте оцінки ваших дітей, їх вагу, спортивні досягнення або що-небудь, про що можна висловитися, – це погано для відносин між братами й сестрами і ще гірше для відносин між батьками й дітьми.

Пам'ятайте про свої підліткові роки

Підлітковий період тривожить усіх батьків. Ваш хлопчик може почати віддалятись від вас, стаючи більш незалежним, замкнутим і непокірним. Він починає випробовувати ґрунт на шляху до дорослого життя. Це прекрасний час, щоб воскресити в пам'яті свої підліткові роки і постаратись бути матір'ю, яка розуміє свою дитину, наскільки це можливо. Подумайте про те, що ваші власні батьки могли би зробити краще, коли ви були підлітком. Проведіть із сином бесіду про шкоду наркотиків та алкоголю та на тему сексуальних стосунків, надайте йому особистий простір, свою довіру й можливість розвитку. Працюйте над спілкуванням під час суперечок, а також звертайте увагу на всі ті виклики і проблеми, з якими зіштовхується ваш син-підліток у пошуку власного шляху. Успіхів!
За матеріалами сайту http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/510/http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/510/

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...